FC Parzno - strona nieoficjalna

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

O klubie

Amatorska drużyna piłki nożnej FC Parzno powstała 1 lipca 2005 roku. Początkowo drużyna została stworzona do gry w lidze szóstek w Sromutce, położonej 3 km od Zelowa. Drużynę tworzyli nastolatkowie z Parzna, oraz okolicznych miejscowości, znaczna większość to zawodnicy z rocznika 1993. Jest to jednak dość odległa historia i nawet ,,najstarsi górale" nie pamiętają, jak naszej drużynie szło w tamtych czasach.

Prawdziwe rozgrywki z udziałem naszej drużyny zaczęły się w 2010 roku, kiedy przy Zespole Szkół w Klukach powstał Orlik. W roku tym rozegrano I Turniej o Puchar Wójta Gminy Kluki, w którym nasz zespół zajął dobre, trzecie miejsce. W roku następnym zorganizowano pierwszą edycję Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Drużyna z Parzna zajęła piąte miejsce w stawce ośmiu drużyn. Odniosła także duży sukces - zwyciężała w czerwcu w Turnieju o Puchar Wójta Gminy w Kluki. W październiku jednak tego trofeum nie obroniła, zajmując dopiero piątą pozycję.

W 2012 roku zaczęła się piękna historia naszej drużyny. Do drużyny dołączył Błażej Łabędzki i okazało się to dla nas dużym wzmocnieniem. Nasz zespół okazał się najlepszy w GLPN wiosną i zdobył swój pierwszy tytuł. Potem wystąpił w Turnieju o Puchar Wójta, w którym zajęliśmy czwarte miejsce. Latem obroniliśmy mistrzostwo, podobnie jesienią, będąc tym samym drużyną praktycznie nie do pokonania. Zimą natomiast po raz pierwszy wystąpiliśmy poza terenem naszej gminy - zgłosiliśmy naszą drużyną do I edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Chabielicach, organizowaną przez gminę Szczerców. Był to nasz debiut na hali. W pierwszym meczu w niezwykle dramatycznych okolicznościach pokonaliśmy 5:4 drużynę z Ruśca, choć drugą połowę graliśmy bez zmian i był to jeden z najlepszych naszych meczów. Później było różnie, jednak zebraliśmy niezwykle cenne doświadczenie w trudnej lidze. Zajęliśmy 9. miejsce w stawce dwunastu drużyn. Wynik ten przyjęliśmy z zadowoleniem. Dodatkowo ze świetnej strony pokazali się Błażej Łabędzki, trzeci strzelec ligi, oraz Jakub Augustyniak, najlepszy bramkarz. Wzięliśmy także wtedy udział w dwóch turniejach, jednak nie były one dla nas udane.

Wiosną 2013 roku nasza drużyna zdobyła mistrzowski tytuł GLPN po raz czwarty z rzędu, choć było to zadanie niezwykle trudne. We wrześniu zajęliśmy natomiast drugie miejsce w Turnieju o Puchar Wójta. Jednak edycja jesienna GLPN była kompletnie nieudana - wygraliśmy tylko dwa mecze i zajęliśmy dopiero piąte miejsce, co było wielką porażką. Nie zgłosiliśmy też naszej drużyny do HLPN ,,Champions League", choć kilku naszych graczy wystąpiło w barwach Szerundola Podwódka i przy okazji wygrało Turniej Drużyn Amatorskich w Szczercowie.

2014 rok był już nieco lepszy - wiosnę mieliśmy udaną, dzięki czemu tytuł wrócił do nas, zaś w czerwcu powtórzyliśmy wynik z poprzedniego roku w turnieju. Jesienią natomiast prowadziliśmy przez większość ligi, jednak przegraliśmy ostatni mecz z Drewexem Żar i przez to musieliśmy zadowolić się drugim miejscem, co jednak początkowo ciężko było przyjąć z zadowoleniem. Ostatecznie jednak - wicemistrzostwo, też fajna sprawa. Teraz występujemy w trzeciej edycji HLPN, gdzie do naszej drużyny dołączyło kilku zawodników z innych ekip GLPN i dzielnie walczymy. Zaś w roku 2015 znów będziemy walczyć o miano najlepszej drużyny gminy Kluki!

Szczegółowe dane naszej drużyny:

Nazwa: FC Parzno

Data powstania: 1 lipca 2005

Rozgrywki: Gminna Liga Piłki Nożnej w Klukach, Halowa Ligi Piłki Nożnej ,,Champions League" w Szczercowie i Chabielicach

Sukcesy: Pięciokrotny Mistrz GLPN w Klukach (Wiosna 2012, Lato 2012, Jesień 2012, Wiosna 2013, Wiosna 2014); Zwycięzca Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kluki (czerwiec 2011)

Najwyższe zwycięstwo: 18:1 z Drewexem Żar (20.10.2012)

Najwyższa porażka: 1:16 z Sokołem Kaszewice (14.09.2013)

Kapitan zespołu: Rafał Stanisławski

- 1. miejsce w VII edycji GLPN w Klukach - wiosna

- 2. miejsce w VI Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kluki

- 2. miejsce w VIII edycji GLPN w Klukach - jesień

Statystyki naszej drużyny w GLPN od edycji Wiosna 2012: 42 mecze, 30 zwycięstw, 4 remisy, 8 porażek, 283 bramki strzelone, 190 bramek straconych.

Statystyki naszej drużyny w HLPN: 16 meczów, 6 zwycięstw, 1 remis, 9 porażek, 80 bramek strzelonych, 111 bramek straconych.

Statystyki naszej drużyny ogółem: 58 meczów, 36 zwycięstw, 5 remisów, 17 porażek, 363 bramek strzelonych, 301 bramek straconych.

Sokół Kaszewice - FC Parzno 1:6
Ładowanie...

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sokół Kaszewice 1:6 FC Parzno
2015-05-09, 19:30:00